"Škoda, že nikdo netancuje," prohlásí americký senátor a budoucí prezident Barack Obama, když se ocitne v novém románu spisovatele Michaela Chabona. V knize nazvané Telegraph Avenue, jež nyní vyšla také česky, totiž Obama během večírku na podporu stranického kandidáta koketuje s manželkou jednoho ze dvou hlavních hrdinů. Pro knihu vyprávějící o černochovi s bělochem, kteří v Kalifornii provozují prodejnu s vinyly a cítí se existenčně ohrožení výstavbou obchodního domu, je ta scéna příznačná. Jenže Telegraph Avenue není jen z prostředí černé muziky, kterou jeho hrdinové hrají a prodávají na vinylech. "Román je zasazený do roku 2004, tedy do doby krátce předtím, než začal být Obama slavný, a odehrává se v etnicky a rasově smíšených městech v Kalifornii," vysvětluje Chabon.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.