Na začátku roku 2012 byly otevřené onlinové kurzy - MOOC (Massive Open Online Courses).prakticky neznámé, v loňském roce je již mnoho významných světových univerzit začlenilo do svých dlouhodobých plánů. V kurzech organizace Coursera je dnes zapsáno již na dva miliony studentů.

"Nedávno založilo 12 britských univerzit organizaci Future Learn. Vede ji prestižní Open University, která je s 250 tisíci studenty největší vysokou školou na britských ostrovech. Lidé se do kurzu zaregistrují a po určitou dobu musí řešit zadané úkoly. Myslím, že bychom se měli pokusit o něco podobného u nás. Je k tomu potřeba tým kvalitních vědecko-pedagogických pracovníků, o ty však, myslím, české vysoké školství nouzi nemá," řekl profesor Kůs.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Zpráva z T-UNI: Rektor Technické univerzity v Liberci a místopředseda České konference rektorů profesor Zdeněk Kůs se stal v lednu 2013 členem Councilu Evropské univerzitní asociace (EUA). Nominovala ho Česká konference rektorů. Prvního jednání se zúčastnil téhož roku koncem ledna v Istanbulu. Na programu byly otázky týkající se vysokého školství: způsoby a modely financování, dotace ze strany národních a evropských poskytovatelů, systémy hodnocení vysokých škol atd. Významnou otázkou byla podpora nejnovějších trendů ve výuce a výzkumu. Hovořilo se i o tom, co lze v budoucnu očekávat ve vysokém školství a jak bude pokračovat jeho internacionalizace. Jedno ze stěžejních témat byla nutnost širšího uplatnění onlinové výuky.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.