Odrůda Tempranillo množstvím všemožných synonym tak trochu maskuje šíři, ve které je používána. Jen v domovském Španělsku, kde se nachází téměř devět desetin celosvětových výsadeb a stojí za podstatnou částí tamních nejslavnějších červených vín, ji v jednotlivých oblastech najdete pod různorodými jmény.

Jednou jako Tinta del País, podruhé coby Ull de Llebre, jindy zase jako Cencibel, Tinto Fino, Morisca, Tinta de Toro, Tinta de Nava, Chinchillana, Negretto a další. Nemluvě o pojmenování Tinta Roriz či Aragonez v Portugalsku a mnoha jiných v dalších zemích, kupříkladu Valdepeñas v Kalifornii.

Velmi časté je právě spojení slova tinta a jména té či oné oblasti, vlastně pojmenování "červené z", což krásně ukazuje důležitost odrůdy a to, jak snadno se stává tou základní na místech s mnoha odlišnými geologickými a klimatickými podmínkami.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.