Polsko získalo první zbraň, která musí donutit každého potenciálního útočníka k hlubokému zamyšlení. Varšava v prosinci nakoupí prvních čtyřicet amerických raket JASSM, které polští piloti budou moci odpalovat z letounů F-16.

Verze, kterou budou mít Poláci, doletí až 370 kilometrů, ale protože se vypouštějí z letadel, mohou zasáhnout cíle až tisíc kilometrů v hloubce teritoria protivníka. Jsou určené pro ničení dobře chráněných cílů, částečně jsou vybavené technologií stealth a po vypuštění z letadel je možné je dále řídit a manévrovat s nimi.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.