Brutalita a náboženský zápal bojovníků organizace Islámský stát (IS) je nejenom bezpečnostní výzvou. Je i zásadní příležitostí pro evropské muslimy prokázat svým nemuslimským spoluobčanům, že není důvod se islámu v Evropě obávat. V sázce je hodně.

Podle studie amerického think-tanku Pew Research Center bude počet muslimů v Evropě v nejbližších desítkách let růst. Zatímco v roce 1990 bylo v Evropě 29,6 milionu muslimů, v roce 2010 to bylo 44,1 milionu a na rok 2030 se očekává překonání 58 milionů. Zatímco v roce 1990 tvořili muslimové 4,1 procenta evropské populace, v roce 2011 to již bylo šest procent a v roce 2030 se očekává procent osm, byť rozložení těchto čísel bude ve státech Evropské unie značně odlišné.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru