Krátce po pádu Berlínské zdi roku 1989 se občané z východní i západní části Berlína sešli na koncertu Beethovenovy Deváté symfonie. Tu událost teď přijíždí do Prahy připomenout Berlínská filharmonie. Jejím sobotním vystoupením v Obecním domě pod taktovkou sira Simona Rattla vyvrcholí turné čtyř koncertů, kterým filharmonici "vzdávají hold městům a zemím, díky nimž Berlínská zeď padla", jak HN vysvětlil generální ředitel orchestru Martin Hoffmann. Program vystoupení, jež začne Klavírním koncertem č. 4 Bohuslava Martinů s českým sólistou Ivo Kahánkem, vyvrcholí opět Beethovenovou Devátou. "Pro připomenutí pádu zdi je óda na radost a bratrství – a od té doby také hymna Evropská unie – ideální," vysvětluje.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.