Češi letos vykouřili ve třetím kvartále stejný počet cigaret, které patří pod tabákovou společnost Philip Morris, jako Slováci za celých devět měsíců. Kutnohorský podnik celkově na prodeji v tuzemsku i na vývozu do zahraničí ve třetím čtvrtletí vydělal po odečtu spotřební daně a DPH 3,8 miliardy korun. To je o 17,6 procenta více než v loňském roce, kdy firma utržila 3,2 miliardy korun.

Akcie firmy po zveřejnění výsledků připisovaly na pražské burze přibližně 1,2 procenta.

Společnost za větším výdělkem vidí úspěch ve vývozu kuřiva i příznivý měnový kurz. Čistý zisk ani další finanční údaje ale nezveřejňuje. Za prvních devět měsíců si letos vydělala o 10,2 procenta více než loni. Její tržby dosud dosáhly výše 10,2 miliardy korun. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.