Odhlédneme-li od v současnosti převažujícího získávání energie z fosilních paliv, jako jsou uhlí, plyn či jádro, je pokrok ve skladování energie nezbytný pro další rozvoj výroby z obnovitelných zdrojů a dle mého názoru zejména fotovoltaiky. Průměrný roční energetický výkon dopadající ze Slunce na jeden metr čtvereční povrchu Země je 340 W, což pro celou planetu odpovídá 173 tisícům TW. Pro srovnání uvažme, že celkový výkon produkovaný člověkem je v současné době pouhých 44 TW, což je téměř 4000krát méně. V případě efektivního skladování sluneční energie jí bude mít lidstvo nejen dostatek, ale zbude ještě dost na ostatní formy života.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.