Slavný básník-komunista, milovník buržoazního přepychu a majitel několika extravagantních domů, senátor, diplomat a nositel Nobelovy ceny. K tomu všemu si navíc Chilan Pablo Neruda, vlastním jménem Ricardo Eliécer Neftalí Reyes y Basoalto, za umělecké jméno zvolil příjmení českého spisovatele. "Nikdy jsem nečetl Nerudovu poezii, ale četl jsem jeho Povídky malostranské. Je možné, že jsem si to jméno zvolil díky nim, ale celá záležitost je tak hluboko zasutá v mé paměti, že si už pořádně nevzpomínám," řekl časopisu Paris Review v roce 1971.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.