Úřadující Miss Universe Gabriele Islerové jsem byl formálně představen přede dveřmi do obchodu se suvenýry v areálu Plzeňského Prazdroje. Nad námi visela klenba listopadových mraků, depresivních a zašle smutných jako oprýskaná litinová vana. Byla lezavá zima. Do dveří obchodu se hrnul hlouček turistů, který neměl ani tušení, co je ta pěstěná vytáhlá modelka, kterou míjejí, zač.

Podala mi ruku. "Těší mě," řekla. Podala mi ji normálně, nebyla v tom ani stopa nezájmu nebo povýšenosti. Ale i tak to gesto v něčem připomínalo pohyb rukou, jaký dělá Charlie Chaplin ve filmu Moderní doba, kde stojí v továrně u pásu, se dvěma klíči utahuje a utahuje nové a nové šrouby, které mu ten nekonečný, nezastavitelný pás přiváží.

Moje pravice byla prostě jedna z dlouhé řady rukou, s nimiž si ten den musela potřást. Přede mnou stiskla dlaně managementu Plzeňského Prazdroje, který se ji právě chystá provést areálem a ukázat jí, jak se u nás vaří nejlepší pivo na světě. A před nimi podávala ruku lidem z české šperkařské firmy DIC, která vytvoří diamantovou korunku pro příští vítězku Miss Universe, Miss USA a Miss US Teen a bude je tvořit dalších deset let.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.