Hlavním tématem starožitnického veletrhu Antique, která v Praze začne ve čtvrtek, bude tentokrát doba zvaná Belle Époque. "Chtěli jsme připomenout časy, kdy si lidé hluboce vážili umění," vysvětluje exprezidentka pořádající Asociace starožitníků Simona Šustková. Pojmem Belle Époque se označují bezstarostné časy od osmdesátých let 19. století do vzplanutí válečného požáru v roce 1914. Byla to doba míru a rozkvětu evropské kultury, kdy lidé důvěřivě vzývali technický pokrok a rádi se obklopovali krásnými věcmi. Je s ní spojen styl secese.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.