Když bývalý prezident v září oznámil, že se chce vrátit do francouzské politiky, zneklidnil tím vládnoucí levici i pravicovou opozici. Nyní Nicolas Sarkozy dostal nečekanou příležitost předvést se jako oběť intriky, na níž se podílí nejvýše postavený úředník prezidentské kanceláře a jeho bývalý premiér. Dlouhodobě ze skandálu může těžit krajní pravice Marine Le Penové.

S politicky výbušnou informací přišel o víkendu deník Le Monde, podle něhož se v létě sešel generální tajemník Elysejského paláce Jean-Pierre Jouyet a bývalý premiér François Fillon. Ten při společném obědě začal mluvit o vyšetřování nepravostí při financování Sarkozyho prezidentské volební kampaně z jara 2012. Nejvíce starostí mu dělal návrat bývalého prezidenta do politiky, a proto měl požadovat, aby se vláda postarala o urychlené vyšetřování Sarkozyho afér.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.