Stará detektivka končí, nová začíná. Fotbalová Sparta uznala, že v roce 2002 získala v Praze na Letné pozemky, na nichž stojí její stadion či tréninkové hřiště, příliš levně. A státu v rámci dohody o narovnání 34,9 milionu korun doplatila. Jenže úmluva uzavřená s ministerstvem financí jí zároveň komplikuje plán, že část pozemků využije pro developerské projekty.

Příběh začíná v roce 2002, kdy úřednice ministerstva financí Jiřina Böhmová určila cenu pozemků na 20 milionů korun a následně "oštemplovala" jejich převod z vlastnictví státu do majetku Sparty. Tu tehdy řídil Vlastimil Košťál. "Mně přišly ty pozemky drahé i za 20 milionů," podotýká dnes někdejší fotbalový boss.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.