Dovoz padělků do Česka každoročně klesá. Zatímco v roce 2011 byly na našem území zabaveny bezmála čtyři miliony kusů padělaného zboží, v roce 2013 to byla již necelá polovina tohoto množství. Částečně k tomu přispěla reorganizace celní správy, která zvýšila počet kontrol. Ale částečně také větší obezřetnost překupníků, kteří zboží proclívají v okolních státech, kde je riziko odhalení menší než v Česku.

"Pro většinu falzifikátů je vstupní branou do eurozóny německý Hamburk. Vzhledem k obrovskému množství zásilek, které do Hamburku putuje, zkontrolují naši němečtí kolegové jen něco okolo pěti procent zboží. Zaměřují se především na to, které v Německu přechází do volného oběhu," potvrzuje Markéta Krčmářová, vedoucí oddělení ochrany práv duševního vlastnictví Generálního ředitelství cel.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.