O některých cenách udělených letos v Cannes by se dalo pochybovat. O té pro ruského režiséra Andreje Zvjaginceva a scenáristu Olega Negina za autorství filmového opusu magnum Leviatan nikoliv. Civilní drama muže ze současného Ruska, který bojuje a prohrává s mocí, je jedním z nejlepších snímků roku. Představuje ojedinělý úkaz, kdy je možné film hned po premiéře počítat mezi klasický fond kinematografie. Leviatan, dílo režijně, herecky, vypravěčsky i tematicky pozoruhodně komplexní a odvážné, má rozměr epické tragédie s lyrickým srdcem zasazené bez výhrad funkčně do impozantní přírodní scenerie. Zároveň je palčivou, ale neokázalou kritikou systému.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.