Aplikace je propojena s podnikovým informačním systémem Byznys ERP, ze kterého čerpá data a informace. Pomáhá především zaměstnancům, kteří značnou část své pracovní doby tráví mimo kancelář, avšak potřebují mít rychlý přístup k důležitým informacím. Z možností mobilní aplikace tedy budou nejvíce těžit obchodníci, servisní technici a členové managementu.

Získávat či zadávat informace lze z mobilních telefonů a tabletů s platformami Android, iOS a Windows. K dispozici je také možnost práce v off-line režimu bez připojení k internetu. Uživatel pak pracuje s daty staženými do zařízení a ta jsou následně při nejbližší příležitosti synchronizována s centrálním systémem.

"Byznys mobile nahradil staré off-line řešení, které bylo založeno na složitém dolování dat z Byznys ERP. Z hlediska administrace máme v současné době jedno místo pro uchovávání a editaci dat. Změny, kontakty, objednávky a další podstatné události se předávají vertikálně. To vše umožňuje postupné snižování nákladů spojených s tokem informací a zároveň i odbourávání částí vertikálního řízení," přibližuje Ladislav Kobrle ze společnosti Koh-I-Noor Hardtmuth. "V kombinaci s internetovým obchodem iByznys jsme získali silný nástroj pro kontrolu a řízení obchodních procesů."

Mezi nejdůležitější funkce aplikací Byznys mobile patří poskytování informací o zákaznících a obchodních partnerech, historie komunikace spolu s přehledem objednávek a fakturacemi. Především obchodní zástupci využijí katalog produktů včetně fotografií, informací o dostupnosti zboží, historií objednávek a s možností přímého prodeje zákazníkům. Pro členy managementu budou důležité přehledy o důležitých aspektech jejich podnikání a obchodu, včetně grafů, statistik a reportů.

"Obchodní zástupci ocení například možnost kontroly platební morálky a zapisování informací o schůzkách, servisní technici zapisování protokolu, napojení na mapové podklady a fotodokumentaci. Spediční pracovníci mohou pracovat se spedičními objednávkami a skenovat dokumenty přímo z aplikace," popisuje některé možnosti Byznys mobile Daniel Novák.

Související