Prodeje 3D tiskáren se zdvojnásobí

- Společnost Gartner zveřejnila prognózu vývoje segmentu 3D tiskáren v příštích letech. Zatímco v roce 2014 společnost očekává prodej 108 tisíc těchto zařízení, v roce 2015 se má toto číslo více než zdvojnásobit - na 217 tisíc. Stejným tempem, tedy meziročním zdvojnásobením, má trh růst až do roku 2018, kdy má prodej dosáhnout čísla 2,3 milionu.

Lenovo v PC stále jedničkou

- Společnost si v první polovině roku udržela pozici největšího dodavatele osobních počítačů v České republice. Podle analýzy IDC dosáhlo Lenovo v tomto období 26,2% tržního podílu, což představuje v meziročním srovnání nárůst o více než polovinu. V segmentu přenosných počítačů získala společnost 34% podíl na trhu, kde zaznamenala 48,1% meziroční nárůst. V segmentu stolních počítačů rostla společnost meziročně o 73,1 %, v kategorii firemních stolních PC vzrostla nejvíce mezi pěti největšími dodavateli.

MyQ ve verzi 5.1 Popcorn

- Nejvýznamnější novinkou je přechod na kódování Unicode, instalace MyQ tak není omezena znakovou sadou operačního systému. Přibyly také nové jazyky, jako japonština, čínština, korejština a brazilská portugalština, a přechodem na Unicode byla vylepšena též ruština. Další zajímavou novinkou je vylepšený Embedded Lite terminál, který podporuje nová zařízení, nabízí uživatelsky přívětivou automatizovanou instalaci přes vzdálený přístup a přináší rozšířené spektrum uživatelských funkcí. Změn se dočkal i klasický Embedded terminál, který nyní umožňuje sestavit každému uživateli či oddělení vlastní menu s nejčastějšími funkcemi a přednastavenými akcemi, a to až do takových detailů, že stiskem jednoho tlačítka uživatel automaticky okopíruje nebo naskenuje dokument v požadovaném nastavení.

90 % firem v ČR využívá Wi-Fi

- Průzkum společnosti Cisco, zkoumající rozšíření Wi-Fi technologií ve firemním sektoru poukázal na skutečnost, že 56 procent firem má svou bezdrátovou síť postavenou výhradně na síťových prvcích určených pro podnikové použití - takových, které umožňují pokročilou správu i nasazení bezpečnostních politik. Ve čtvrtině firem se ale mísí firemní zařízení s přístupovými body určenými do domácností a dvě procenta firem dokonce spoléhá výhradně na výrobky kategorie "consumer". Pouze ve 45 procentech firem jsou pak nasazeny technologie pro vysokou dostupnost bezdrátových sítí a jejich zaměstnanci mohou bez problémů přecházet mezi pevným a bezdrátovým připojením, aniž by museli přerušit práci.

Ericsson kupuje vývoj PaaS

- Švédská telekomunikační společnost oznámila převzetí většinového podílu v americké společnosti Apcera, která vyvíjí a prodává PaaS (Platform as a Service) platformy pro firemní sektor. Klíčovým produktem Apcery je služba Continuum, která funguje v prostředí cloudu, ve fyzickém i hybridním prostředí. Ericsson v rámci akvizice přislíbil výraznou investiční podporu vývoje nových technologií Apcery, jakož i rozvoj prodejních kanálů a vytvoření vlastního ekosystému.

SAP si pro cloud vybral IBM

- Společnost zvolila IBM jako svého hlavního strategického poskytovatele cloudových infrastrukturních služeb pro klíčové podnikové aplikace. Podnikové cloudové řešení SAP Hana Enterprise Cloud je podle sdělení zástupců společnosti nyní k dispozici prostřednictvím vysoce škálovatelného, otevřeného a bezpečného cloudu IBM.

Intel opět s rekordními příjmy

- Společnost zveřejnila výsledky za třetí čtvrtletí: vykázala příjmy ve výši 14,6 miliardy dolarů, provozní zisk činil 4,5 miliardy, čistý zisk 3,3 miliardy a výnos na akcii 0,66 dolaru. Ze svých operací získala společnost zhruba 5,7 miliardy v hotovosti, vyplatila dividendy ve výši 1,1 miliardy amerických dolarů a 4,2 miliardy vynaložila na zpětný odkup 122 milionů akcií. Nejvyšší růst zaznamenala divize PC Client, která vykázala příjmy 9,2 miliardydolarů, což bylo o 6 % více než v předchozím čtvrtletí a o 9 % více než ve stejném období loňského roku.

Roste zájem o ERP v cloudu

- Nedávná studie společnosti IFS, vypracovaná ve spolupráci s analytickou firmou Aberdeen Group, proklamuje rostoucí zájem středně velkých organizací o využívání podnikových informačních systémů formou cloudových služeb. Celkem 61 % respondentů této studie tvrdilo, že díky přechodu na ERP v cloudu u nich došlo ke snížení nákladů (TCO), 46 % respondentů si pochvalovalo možnosti rychlého rozšíření, 41 % uvedlo jako velkou výhodu snížení vstupních nákladů a 39 % potvrdilo jednoduchost používání cloudové aplikace.

Související