Absolventi, lidé na mateřské dovolené, IT pracovníci, účetní nebo konzultanti, ti všichni by rádi pracovali z domova nebo z kaváren či jiných prostor. Hlavně nechtějí nebo nemohou sedět v kanceláři. Mnohé firmy přesto nejsou na trend zkrácených pracovních úvazků, home office připravené. Poskytují je spíše jako benefity než plnohodnotnou pracovní nabídku.

"Nabídka pracovních míst s flexibilním úvazkem u nás zatím příliš neodpovídá evropskému standardu, ze všech nově obsazených pozic je nyní pouze slabých 5,5 procenta na částečný úvazek a podobný podíl mají místa s možností alespoň občasné práce z domova," říká Tomáš Ervín Dombrovský, analytik portálu LMC provozujícího Jobs.cz a Prace.cz. Nejvíce lidí na dálku, odkudkoliv, hlavně ne v sídle společnosti, pracuje v Lucembursku - více než dvanáct procent zaměstnaných.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.