Poslední říjnový den se v Mohavské poušti zřítilo letadlo SpaceShipTwo. Pilot stroje Michael Alsbury zahynul, jeho kolega Peter Siebold se dokázal naprostým zázrakem zachránit. K nehodě se okamžitě upřely zraky většiny světových médií. A to v zásadě ze dvou důvodů. Jednak SpaceShipTwo byla součástí projektu turistických letů do vesmíru - loď má na oběžnou dráhu dostat až šest pasažérů ochotných za zážitek zaplatit asi 250 tisíc dolarů. Druhým důvodem pak je to, že za projektem vesmírných letů stojí mimo jiné společnost Virgin Galactic britského excentrického podnikatele Richarda Bransona. Protože pokud něco Branson vždycky uměl, pak přitahovat pozornost médií.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.