S jemnou, takřka sametovou ironií by se dalo říci, že se anglický Oxford proměnil na detašované sídlo pravdy a lásky. Park nejstarší univerzity anglicky mluvícího světa od včerejška zdobí Lavička Václava Havla. Jedna z univerzitních poslucháren dostala jméno českého intelektuála a Havlova přítele Tomáše Halíka. A na univerzitní půdě byla pokřtěna nová biografie prvního českého prezidenta z pera velvyslance ve Velké Británii Michaela Žantovského nazvaná prostě Havel. Zkrátka Sametový den. Stylově navíc se stopou havlovského paradoxu: V pozadí -organizačně i finančně - stojí Luděk Sekyra, developer s komunistickou minulostí.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.