Vyrůstal kousek od letiště, a tak se tam jednou prostě vydal s tím, že chce zkusit létat. První start jednou pro vždy rozhodl. Začínal ve 22 letech, posléze získal kvalifikaci obchodního pilota a v roce 2005 se stal mistrem České republiky v kategorii Sportsman. V následujících letech si prvenství několikrát zopakoval ve vyšších kategoriích, od roku 2007 je členem reprezentačního družstva České republiky.

V současné době závodí Petr Kopfstein ve dvou disciplínách. Tou první je klasická motorová akrobacie a druhou vzdušná série Red Bull Air Race, kategorie Challenger. Právě nominací do této motoristické série se mu splnil celoživotní sen, který byl nakonec korunován i celkovým vítězstvím kategorie v rakouském Spielbergu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.