Hledají hlavně stabilní a jistou práci, důležité jsou pro ně vhodné benefity a především příjemný kolektiv, kde se člověk cítí dobře. Čeští vysokoškoláci se v některých požadavcích na ideálního zaměstnavatele výrazně liší od svých kolegů z jiných zemí. Zatímco studenti na západě a na jihu Evropy jsou draví, vyhledávají výzvy a firma je snadno získá tím, že jim záhy nabídne pozici lídra, Češi na tato lákadla až tolik neslyší a oproti jiným národům jsou mnohem konzervativnější.

Zjistil to výzkum společnosti Universum, kterého se zúčastnilo více než 700 000 studentů vysokých škol z 28 zemí včetně České republiky. Výzkum u studentů zjišťoval, do které firmy by nejraději po škole nastoupili a proč. Podrobné výsledky s mnoha zajímavostmi, včetně žebříčků ideálních zaměstnavatelů přinášejí dnešní tištěné Hospodářské noviny. 

Spíše než být lídrem, mít ostré lokty, soutěžit s ostatními a snažit se prosadit jako individualita, jsou Češi více "pohodáři", zodpovědní a loajální pracovníci. Touží po harmonii a klidu a velmi se chtějí stát skutečnými experty ve svém oboru. Hodně dají na stabilitu a soulad s kolegy, kteří by jim měli osobnostně sednout. Firma, která toto dokáže lidem nabídnout, bude pro elitní české studenty vysokých škol velmi přitažlivá.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?