Kulturní svatostánek Jatka78 ve středu zahájil v pražské Holešovické tržnici dvouměsíční zkušební provoz. Vystoupení stovky performerů, novocirkusových umělců, herců a muzikantů zarámovalo divadelní Mši za duše. Smyslem "obřadu" bylo "rozloučit se s rozzlobenými dušemi prasátek a všech zvířat, která tu byla poražena za desetiletí provozu", vysvětlil Ondřej Cihlář z divadelního sdružení Vosto5, které mělo přípravu představení na starost. V roli prasátka pak vystoupil osobně iniciátor projektu, herec, choreograf a režisér Rostislav Novák, principál souboru Cirk La Putyka. "Byl obětován, aby navázal na další budoucnost těch prostor," dodal Cihlář. 

Haly číslo sedm a osm, kde centrum pro nové umění vzniká, totiž sloužily téměř sto let – až do roku 1983 – jako jatka a v místech dnešního hlavního divadelního sálu měla být ta nejdrsnější část provozu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.