Několik měsíců chodil Jiří Rozvařil kolem kupy rozdrceného asfaltu, která zůstala kousek od jeho firmy po opravě silnice. A společně s kolegy se cestou na oběd vždy divili, proč ji nikdo neuklidí. "Prostě jako typičtí Češi: nadávali jsme, že s tou hnusnou hromadou nikdo nic nedělá," vzpomíná spolumajitel tiskárny v Kolíně.

Až jednou ho napadlo, že je možná chyba jinde - třeba o tom odpadu nikdo neví. Vznikly tak webové stránky nazvané Lepší místo, kam lidé mohli posílat tipy, kde ve městě je nepořádek a kterou lavičku je potřeba opravit. Dnes už tahle služba funguje i jako mobilní aplikace. A začínají ji pomalu používat i největší města v zemi a státní instituce.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.