Letošní podzim, kdy v Německu stávkovali piloti Lufthansy a zaměstnanci zásilkové služby Amazon kvůli pracovním sporům a nyní se k nim přidali i strojvůdci, notně narušuje obraz Spolkové republiky jako tradičně spořádané země.

Stávka strojvůdců zastavila provoz na kolejích včera odpoledne a trvat má až do pondělního rána. Pokud nedojde ke smíru, stane se největším pracovním sporem společnosti Deutsche Bahn od roku 1994, kdy ji stát privatizoval. Právě to, že privatizace nebyla fakticky dokončena - 100 procent majetku vlastní stále stát - je jednou z příčin, proč se nynější konflikt rozrostl do rekordních rozměrů. A jen velmi málo Němců má pro něj pochopení.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.