Nejprve Kateřina Šedá přemluvila jednu ze svých babiček, aby v rámci svérázné arteterapie po paměti nakreslila téměř celý sortiment obchodu s domácími potřebami, kde žena pracovala jako vedoucí skladu. Před čtyřmi lety pak výtvarnice přišla s podobným úkolem za druhou příbuznou – převyprávět svůj život jeřábnice vlastní pravnučce, dceři Kateřiny Šedé. Žena po dlouhém váhání nakonec svolila, čímž kromě psaného příběhu vzniklo i osmnáct motivů, které Šedá vytiskla na šest tisíc listů papíru a s pomocí čtyřiadvaceti tisíc hřebíčků jimi vytapetovala Dům umění v Českých Budějovicích. Aktuální výstava nazvaná "Milada Šoukalová / Normální život" byla na světě.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Česká umělkyně Kateřina Šedá připravila výstavu pro Dům umění v Českých Budějovicích.
  • Na šest tisíc listů papíru vytiskla obrazy ze života své babičky.
  • Kresby doplňuje několik desítek stran textu rozebírajícího historii jedné moravské rodiny.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.