Mladá architektka Nina Hedwic Mainerová otevřela v pražské Balbínově ulici Novou galerii. "Jsem střelec, prostě jsem do toho šla," říká ke svému počinu, jako by realizace podobných projektů byla zábavnou hrou. Mainerová patří evidentně k lidem, kteří mají nejen vize, ale také schopnost je realizovat.

Její start je rozhodně ambiciózní. Na výstavě příznačně nazvané Start, která potrvá do 23. listopadu, jsou v členitém prostoru na ploše 456 metrů čtverečních rozmístěny práce šesti malířů různých generací – Jiřího Davida, Jana Knapa, Martina Mainera, Františka Matouška, Jakuba Špaňhela a Adama Štecha – a také sochaře Lukáše Rittsteina. Kurátorem výstavy je zkušený malíř, pedagog a zároveň galeristčin manžel Martin Mainer. "Jsou tu autoři, se kterými spolupracujeme už delší dobu," říká Mainer. Ale i jinak mají k sobě blízko: například Jakub Špaňhel je Mainerův žák, Jiří David spolužák. "Přesvědčili jsme je, že má smysl do toho spolu jít."

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • V Praze se otevřela nová prodejní galerie a zároveň výstavní síň.
  • Na první výstavě soustředila díla Jiřího Davida, Františka Matouška či Jakuba Špaňhela.
  • Obrazy chce galerie prodávat a z výtěžku financovat svůj provoz.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.