Lékárníci a největší zdravotní pojišťovna se přou o ceny léků. Konkrétně těch, u kterých Všeobecná zdravotní pojišťovna dohodami s výrobci srazila ceny o desítky procent. Postoj pojišťovny je jednoznačný - chválí se, že šetří miliardy korun a pacienti mají levnější medikamenty. Nespokojení lékárníci však upozorňují, že zmíněné úspory platí hlavně oni. A jednoznačný není ani přínos pro pacienty.

Před rokem a půl největší zdravotní pojišťovna s šesti miliony klienty spustila systém takzvaných pozitivních listů. Jde o průběžně aktualizovaný seznam konkrétních léků, u kterých VZP s výrobcem dojednala slevu a garantuje, že budou k dostání bez doplatku. A lékaře motivuje k tomu, aby pacientům přednostně předepisovali právě tyto léky.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.