Když loni detektivové ukázali Ericksonovi Raymondu Christopherovi balík dokumentů v češtině, tento obyvatel ostrova v Karibiku bezelstně přiznal: "O žádných stamilionových obchodech nevím, můj právník mi prostě jen dával nějaké papíry a já je podepisoval. Za dvě lahve vína k Vánocům."

Po pěti letech se dnes dostává k soudu jeden z nejsledovanějších příběhů své doby - kauza ProMoPro, kdy při českém předsednictví Evropské unii v roce 2009 přišel stát podle policie o 388 milionů. Jde o velkou část z více než půlmiliardové zakázky pro firmu ProMoPro, která zajišťovala techniku při setkáních evropských i světových politiků.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.