Výtvarník a režisér Jan Švankmajer ví, jak překvapit. Žádná z jeho výstav se nepodobá těm předchozím, vždy připraví novou "hostinu imaginace". Uhrančivá je i jeho současná výstava Naturalia v pražském Museu Kampa, osobní variace slavné manýristické kunstkamery, kabinetu kuriozit.

Výstavní sály osmdesátiletý Švankmajer téměř vytapetoval vlastními kolážemi, grafickými listy i objekty a také africkými fetiši, maskami či renesančními a barokními tisky fantastických zvířat ze své sbírky – tu do vlastní expozice zapojil poprvé. "Jednak si o to řeklo téma výstavy – Naturalia – a jednak moje sbírky časem natolik nabobtnaly, že se vlastně samy do expozice jaksi přirozeně vetřely," řekl HN Švankmajer a vysvětlil, že dnes už mu sbírky splývají s vlastní tvorbou.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.