„Jdeme světu příkladem,“ radovali se koncem října německá kancléřka a francouzský premiér po unijní dohodě o dalším plánu na snížení emisí CO2 o 40 procent a zvýšení podílu obnovitelných zdrojů elektřiny na 27 % do roku 2030. Ekonomická stagnace eurozóny a další vysoké náklady na energii a sníženou schopnost konkurence naše idealisty nijak netrápí.

Ani to, že bez atomových a plynových elektráren je takový cíl při dnešních technologiích nerealistický. Konají dobro, ať to stojí, co to stojí. Jejich radostná zvěst ovšem světu určena není, ten dohody o boji s globálním oteplováním ignoruje. Chudí Číňané a Indové chtějí svítit, topit a jezdit jako my, to jen Evropané a dnes už i většina Američanů, se obávají přehřáté planety.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru