Trh s byty se v Česku probouzí z několikaletého útlumu. Počet prodaných bytů se začíná vracet na úroveň před hospodářskou a finanční krizí. A spolu s větším zájmem o nákup rostou i ceny. Oživení trhu je způsobeno především příznivějším vývojem ekonomiky a levnými hypotékami. Podle expertů průměrná úroková sazba hypoték brzy prolomí hranici 2,5 procenta.

Například v Praze prodeje nových bytů rostou už pět let v řadě a letos developeři prodají podle odhadů na 5600 bytů, což je nejvíce od předkrizového roku 2007. Rekordní rok čekají i na brněnském trhu nových bytů. Vyšší poptávku dokládá i to, že byty mizí rychleji z nabídky realitních kanceláří. Počet dnů od doby, kdy makléř zařadí byt do nabídky, do doby, kdy zájemce o jeho koupi podepíše rezervační smlouvu, se například v síti realitních kanceláří Re/Max podle jejich šéfa Hanuše Němečka zkrátil z 60 až 65 dnů na 55 až 60 dnů.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?