V pražských Dejvicích by během příštího roku měla vyrůst nová budova Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC). Tuto zakázku od Českého vysokého učení technického za 1,3 miliardy korun získala v půlce října stavební společnost Hochtief CZ ve sdružení s firmou VCES.

Univerzita na zakázku dostane státní dotaci v hodnotě téměř jedné miliardy korun, zbytek doplatí sama škola. Podle profesora Miloslava Pavlíka, který má výstavbu za univerzitu na starost, letos získá ČVUT ze státního rozpočtu peníze v celkovém objemu až 400 milionů korun a zbytek bude moci čerpat v nadcházejících letech.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • V pražských Dejvicích by během příštího roku měla vyrůst nová budova Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky.
  • Budova, která vznikne na místě staré menzy v areálu ČVUT, má podle Pavlíka nabídnout moderní a co nejlépe vybavené prostředí pro celosvětovou spolupráci vědců napříč obory.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.