Může být Praha stejně naleštěná, efektní a vydesignovaná jako filmová Paříž nebo Bruggy? V případě nového seriálu kabelové televize HBO zní odpověď ano. Od neděle bude po dalších třináct týdnů na programu nový komediální seriál Jana Hřebejka nazvaný Až po uši.

Spojení sedmačtyřicetiletého režiséra s HBO je přitom logické: Hřebejk rád experimentuje a tato společnost nabízí v rámci své původní tvorby filmařům značný prostor k seberealizaci. Nikoli veřejnoprávní Česká televize, ale právě placená kabelovka tak dlouhodobě následuje (a utváří) celosvětový trend. HBO Europe je sice vázaná na mateřskou americkou centrálu, už deset let však intenzivně pracuje na vývoji vlastních, českých pořadů. Jejím zatím nejvýznamnějším počinem zůstává loňský třídílní Hořící keř polské režisérky Agnieszky Hollandové. Vedle filmové a dokumentární tvorby se společnost samozřejmě zabývá i seriálovou tvorbou. Tady je však situace složitější: zatím vyprodukovala jen dva převzaté formáty vycházející z izraelských předloh BeTipul a Matay Nitnashek – Terapii a Hřebejkovo Až po uši.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.