Učaroval jim svět pod hladinou. "Jen" zatají dech a ponoří se do mokrého ticha. "Pravidlo číslo jedna, nikdy se nepotápět sám," říká šéfka českého freedivingového týmu Gabriela Grézlová.

Ví, o čem hovoří, sama závodí a donedávna držela národní rekord ve statické apnoi, což je v překladu pro normální smrtelníky disciplína, při níž se potápěč na jeden nádech snaží vydržet co nejdéle pod vodou. Grézlové rekord 6 minut 54 vteřin byl překonán shodou okolností právě teď, až na konci září na posledním mistrovství světa. Vendula Strachotová, kolegyně Gabriely v reprezentačním týmu, tam dosáhla výkonu 7:06 minuty.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.