Pekingská vláda nařídila dvěma největším výrobcům lokomotiv a vlakových souprav, aby se spojili a jako jeden koncern usilovali o lukrativní zakázky po světě.

Zavedeným západním dodavatelům, jako jsou německý Siemens, francouzský Alstom nebo kanadský Bombardier, tak vyroste nová konkurence. O to nebezpečnější, že její vývozní expanzi podpoří čínská vláda.

Své zdroje spojí státní koncerny China CNR a CSR Corp, jejichž souhrnné tržby loni dosáhly v přepočtu skoro 33 miliard dolarů.

"Spojení nezáleží na naší vůli. Je to součást národní strategie určované vládou," cituje agentura Reuters Sie Ťi-lunga, tajemníka představenstva společnosti CNR.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.