Francouzský "zvukový průzkumník" jazzového saxofonu Guillaume Perret disponuje geny, které by mu jiní mohli závidět: když byla jeho matka těhotná, poslouchala Bacha. A když pak Perret vyrůstal, slyšel kolem sebe samý jazz a rockovou avantgardu. Hudbou, která z této kombinace vychází, Perret již v létě okouzlil návštěvníky festivalu Colours of Ostrava, nyní s ní v sobotu vystoupí v pražském Paláci Akropolis.

Škatulkám jako "jazzová fúze" či "heavy metal bebop" dodává Perret zcela novou náplň. Jeho saxofon si přisvojuje razantní tahy rockových kytaristů, ale na rozdíl od nich nabízí utajené spodní proudy typické právě pro jazz. Perret staví na hlavu vžité pořádky podobně jako avantgardisté, ale pokud přitom sáhne po uši drásajícím zvuku, zachovává si noblesu jazzového gentlemana. Jeho syrové shluky tónů neznějí jako školácká vzpoura, nýbrž coby legitimní cesta z chaosu.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.