V roce 2006 přijel John Todoroki do Prahy na dovolenou, která mu změnila život. Jeden taxikář mu totiž vyprávěl o tom, jak za komunismu fungovala československá média. Vyprávěl mu, jak se lidé ukrývali ve škarpách nebo lesích, aby mohli poslouchat Svobodnou Evropu nebo Hlas Ameriky. Pro amerického byznysmena to byl šok.

Po osmi letech od tohoto zážitku John Todoroki v restauraci Essensia pražského hotelu Mandarin Oriental vzpomíná, jak si díky řidičově vyprávění uvědomil, že nezávislá média, která znal z Ameriky, nejsou samozřejmost.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Zpočátku podporoval projekt Václav Havel Journalism Fellowship, později si filantrop John Todoroki založil vlastní nadaci.
  • Podporuje novináře a média, aby si udržela svobodu.
  • Ve Washingtonu připravuje slavnost, která připomene 25 let od sametové revoluce.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.