Téma inovací v průmyslu je jednak velmi široké, ale kromě toho může přednášení o něm působit až příliš abstraktním dojmem. Vědoma si toho je zřejmě i ředitelka Technologické agentury České republiky (TAČR) Rút Bízková. Proto si při své prezentaci během letošního brněnského strojírenského veletrhu vzala na pomoc čísla.

Šlo o základní účetní ukazatele, jako je obrat, zisk a počet zaměstnanců u několika firem, které vypíchla coby premianty, jimž se investice do vývoje vyplácí. A tato "pomůcka" sklidila ohlas. V konferenčním sále plným zástupců jednotlivých firem musely údaje o obratech rostoucích o desítky procent ročně udělat dojem.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Investice do inovací se vyplácí. Potvrzují to i vybrané příklady některých českých firem.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.