"K prosperitě skrze inovace." To sice zní jako volební heslo, ale jde o prostý návod, jak na dnešním silně konkurenčním trhu uspět. I proto devět z deseti českých firem hodlá v příštích letech více investovat do inovací a výzkumu. Situaci jim ovšem komplikuje skutečnost, že se nevyznají v tom, co jim finanční úřad uzná jako náklad. Stěžují si i na chybějící pestřejší nabídku možností, jak své výzkumné aktivity s pomocí státu zaplatit. Alespoň to vyplývá z průzkumu mezi šedesátkou českých inovačních firem, který vypracovala společnost Deloitte.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Peníze na inovace může firma získat jak na úrovni regionu, tak i na úrovni národní prostřednictvím peněz ze státního rozpočtu. Velká část peněz také plyne z Evropské unie (EU), a to buď prostřednictvím programů řízených jednotlivými ministerstvy, či programů, jako je Horizont 2020.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.