Polský státní důchodový systém ZUS se v blízkých letech dostane do velkých potíží v důsledku demografické tragédie, do níž se Polsko kvůli emigraci a nízké porodnosti řítí. "Někdy kolem roku 2022 nebude mít ZUS peníze na průběžné vyplácení důchodů," tvrdí socioložka a demografka Krystyna Iglická, rektorka soukromé univerzity Škola Lazarského a nově také politička malé konzervativní strany Polska Razem.

Z Polska odcházejí desítky tisíc lidí a mladí Poláci se bojí mít děti. Vláda podle ní dělá jen drobné úpravy rodinné politiky bez toho, aby zásadně reformovala pracovní právo a rozvinula "přirozenou podnikavost Poláků", řekla Iglická v rozhovoru pro HN.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.