Centrálou jednoho z největších odborových svazů ve Francii otřásá skandál. Minulý týden každá ze 33 federací CGT dostala v dopise s hlavičkou ministerstva obrany kopii faktury za renovaci bytu generálního tajemníka CGT. Suma na faktuře, kterou ve středu zveřejnil satirický týdeník Le Canard Enchainé, musela řadové odboráře zaskočit: 130 tisíc eur (přibližně 3,6 milionu korun).

Na Thierryho Lepaona, který stojí v čele CGT tradičně blízkém komunistické straně, se okamžitě snesla sprcha kritiky, že si nechal nákladně rekonstruovat byt v době, kdy se mnohým řadovým členům odborů nežije snadno. Své si přisadil i premiér Manuel Valls, jemuž levicové odbory často vytýkají přílišné ohledy na podnikatele. Premiér připomněl, že Lepaon pro něj i nadále zůstává partnerem v rámci sociálního dialogu, ale že "když procházíme hospodářskou krizí, objevuje se i krize důvěry mezi veřejnými činiteli a občany a v takové situaci je příkladné chování všech na všech úrovních nezbytné".

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.