Světově unikátní daň chce zavést vláda Viktora Orbána, která hledá nové zdroje pro naplnění státního rozpočtu. Návrh zdaňující každý gigabyte stažených či poslaných dat, který bez konzultací s telekomunikačními firmami přednesl minulý týden ministr hospodářství Mihály Varga, vyvolal v Maďarsku nebývalou vlnu odporu proti vládní straně Fidesz. Ta jen před dvěma týdny potvrdila nadvládu v zemi drtivým vítězstvím v místních volbách.

V článku se dále dozvíte

  • Vlnu odporu proti vládní straně Fidesz vyvolal návrh, aby se zdanil každý gigabyte stažených či poslaných dat.
  • Tisíce lidí vyšly do ulic.
  • Mobilní telekomunikační společnosti kvůli nejistotě přestaly prodávat nové datové tarify.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru