Divadelní verze slavného protektorátního snímku Noční motýl v Městském divadle Kladno vzbuzuje nepopsatelný mix zcela protichůdných pocitů. V surreálné divadelní "projekci" filmu pro pamětníky je porce nostalgie, lehké perverze i spousta ironického odstupu.

Kmenový režisér Národního divadla Daniel Špinar na Kladně vypráví příběh romantického filmového dramatu – v němž hrála Hana Vítová – ve svém oblíbeném žánru výtvarně stylizované grotesky. Nešťastná love story, která končí vraždou hlavní hrdinky, má v jeho interpretaci navíc dryáčnickou příchuť kabaretu. Svléká filmové postavy ze sentimentálního hávu – někdy je obnažuje i doslova –, hraje si s notoricky známými záběry či situacemi a objevuje v nich podivnou erotiku.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.