Toto je osobní vzpomínka na jaro 2006. Jsem pardubický rodák a ve slavném krematoriu od Pavla Janáka jsem se rozloučil už s mnoha přáteli a členy rodiny. V březnu 2006 jsem šel do krematoria do kina. Při festivalu Febiofest se tu promítal film Spalovač mrtvol. Pochopitelně, vždyť se tu natáčel. A tak jsem si poprvé vzal oblečení jiné než tmavé a šel jsem.

Kinosál je to prostorný, s dobrou akustikou a přiměřeným zázemím. Jen kdyby se dole, v místech pod promítacím plátnem, nepálili nebožtíci. Jenže právě kvůli pecím tohle kino vzniklo. Na jeden den. Aby tady, v pardubickém krematoriu, bylo možné představit film Juraje Herze Spalovač mrtvol. V roce 1968 se právě zde snímek natáčel.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.