Krajina na sever od Děčína nabízí nejen turisty hojně vyhledávaný národní park Českosaské Švýcarsko s pohádkovými skalními bloky a populárním skalním mostem Pravčickou bránou, ale i méně známé cíle. Konkrétně například pětici rozhleden s bohatou historií, loretu, zpřístupněnou hornickou štolu či strážní hrad Tolštejnského panství.

Celý okruh lze projet autem i na kole. Svižně za jediný den, pro ty, kteří se stejně jako pan doktor z vesničky střediskové rádi dlouze kochají krajinou, klidně i s přespáním po trase, jež na Rumbursku nabízí bezpočet penzionů a hotýlků.

Jen nedoporučujeme spoléhat se na rumburské informační centrum. To trápí smutný nešvar řady infocenter v tuzemsku - v sobotu odpoledne a neděli, kdy jezdí nejvíce turistů, mělo i v nejhlavnější sezoně nemilosrdně zavřeno.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.