Do začátku happeningu, jejž v srpnu do centra Moskvy svolal kurátor Anton Litvin, zbývala hodina. Litvin v kavárně usedl k oknu, kvitoval, že v okolí se to náramně hemží pochůzkáři, načež přímo za oknem přibrzdily čtyři policejní antony. "Tak jsem jen všem příchozím řekl, že happening rušíme," objasňuje HN Litvin, proč tento týden právě v Praze, nikoliv v Moskvě pořádá již druhý ročník festivalu nezávislého umění Kulturus. "Prostor pro současné umění se v Rusku rok od roku zmenšuje. Všichni jsou rádi, že ještě nějaký vůbec je, ale já se s tím nehodlám smířit," vysvětluje kurátor, jenž své politicky laděné happeningy v Rusku stupňuje již celou dekádu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.