Ani v době svého uvedení nesloužila opera Richarda Strausse Salome jen ke zpříjemnění večera. Už při premiéře roku 1905 v Drážďanech provokovala hudbou i smyslnými narážkami, kvůli nimž si vysloužila zákazy ve Vídni či v Londýně. Nyní polský režisér Mariusz Treliński doufá, že podobně šokující bude také inscenace, kterou v pražské Státní opeře od čtvrtka uvádí Národní divadlo. "Konfrontujeme publikum s velmi silným a krutým lidským příběhem," řekl Treliński. "Takový může šokovat jen tehdy, když působí skutečně. A právě o to jsem usiloval."

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.