Hodinařina je obor, kde má model rodinné firmy výsadní postavení. Podíváme-li se do nejvyšších pater, například stále existuje (a prosperuje) nemálo manufaktur, na jejichž chodu se různým způsobem podílí několikátá generace zakladatelů. To samé ale platí i pro menší hodinářské obchody.

Tradice se ve světě mechanických hodinek cení obzvlášť. U nás byla tato kontinuita přerušena, přesto pomalu znovu vznikají nové hodinářské dynastie. Zakladatel Hodinářství ve Štěpánské ulici Vladimír Bechyně (73) předává podnikání dceři Lence. Do firmy však stále dvakrát týdně dojíždí a kontroluje, zda vše správně běží a soukolí se nezadrhává.

Pokračovatelka rodinné firmy sice původně studovala na FF UK a později pár let operní zpěv, životaběh a okolnosti ji však pozměnily plány a udělaly z ní šéfovou známého hodinářství.

"Předání toho, co člověk za desítky let vybudoval, někomu mimo rodinu, si v našem oboru neumím představit," říká trochu autoritativně a přitom přesvědčivě jedna z žijících legend českých hodinek, muž, který navenek proslul jako první hodinář v bývalém východním bloku, který mohl oficiálně prodávat rolexky.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.