Americký sektor rezidenčního bydlení skrývá obrovský potenciál růstu cen. Někdo by se mohl divit, proč právě nemovitosti, když právě největší finan-ční krize za posledních 80 let byla odstartována bublinou na hypotečním trhu. Ovšem od té doby uběhlo již osm let. A zatímco byl trh v roce 2007 na vrcholu bubliny, tak nyní se nachází spíše na opačném konci.

V posledních osmi letech totiž došlo k razantnímu poklesu investic do rezidenčního bydlení. O tom svědčí i jejich podíl na celkové tvorbě amerického HDP. Aktuálně investice do bydlení tvoří pouze 3,1 procenta HDP. Přitom dlouhodobý průměr měřený od roku 1947 je 4,9 procenta. V roce 2007, kdy vrcholila nemovitostní horečka, byl tento podíl 6,6 procenta. Rok 2007 tedy přestřelil dlouhodobý průměr o 1,7 procentního bodu, dnes jsme naopak 1,8 procentního bodu pod tímto průměrem.

Zatím jste si přečetli 70 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.